"Wieloletnia historia i dziedzictwo marki Schweppes sięga ponad 235 lat. Obecnie znak towarowy oraz komercjalizacja należą do różnych firm na całym świecie. Schweppes International Limited, spółka należąca do Suntory Beverage & Food Ltd, jest właścicielem znaku towarowego Schweppes® i powiązanych z nim firmami w następujących krajach: Andora, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Lichtenstein, Luksemburg, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, San Marino, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria

STWÓRZ IDEALNY KOKTAJL

Witaj w naszym niezbędniku dotyczącym stworzenia idealnego drinka Gin & Tonic z pomocą naszych toników Premium Mixers. Tutaj znajdziesz przepisy, wskazówki, dotyczące podania, a nawet historie, którymi możesz się podzielić.

Aktualności

News

Wywiad z belgijskim Ambasadorem Marki – Massimo Verhaeghe

Poznaj Massimo Verhaeghe, naszego charyzmatycznego ambasadora marki z Belgii. Po ukoń...

Czytaj więcej

Nowe News

Arcydzieło Madrytu: Ramses Starcka

Czasami trudno znaleźć bar idealnie dopasowany do twoich potrzeb. Potrzebna jest wł...

Czytaj więcej

Nowe Premium Mixers

Wytrawny gin o leśnym posmaku: belgijski gin domowej roboty

Belgia raczy nas nową, leśną odmianą ginu – Forest Spirits. Zainspirowane różn...

Czytaj więcej

Odkryj zupełnie nowy świat Premium Mixers

Jeżeli chodzi o soft drinki, alkohol premium potrzebuje napoju premium. Poszerz swój repertuar koktajli z napojami Schweppes Premium Mixer. Każdy z nich zawiera długo utrzymujące się bąbelki oraz składniki wyłącznie naturalnego pochodzenia.

Odkryj napoje Schweppes Premium Mixer

Znajdź właściwy tonik

Stworzenie doskonałego połączenia Gin & Tonic zaczyna się od znalezienia właściwej kombinacji. Sekcja Połączenia z Ginem ułatwi znalezienie idealnego toniku do twojego ulubionego ginu. Stwórz swój Gin & Tonic za pomocą jednego z naszych przepisów.

Znajdź fantastyczne przepisy z ginem

Podawanie napoju Gin & Tonic to sztuka

Doskonały Gin & Tonic wymaga wyśmienitego ginu, właściwego toniku oraz odpowiedniej techniki. Każdy Schweppes Premium Mixer posiada subtelny smak, chininę oraz mnóstwo bąbelków. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak sprawić, by każdy Gin & Tonic twojego autorstwa był idealny.

Czytaj więcej

Schweppes - Dwa wieki
wyszukanych i odświeżających napojów

Johan Jacob Schweppe wynajduje wodę gazowaną

Z zawodu zegarmistrz, a z zamiłowania naukowiec , Johan Jacob Schweppe, przez 10 lat pracował nad procesem produkcji wody gazowanej. W 1783 wynalazł maszynę, która produkowała Wodę Gazowaną Schweppes, pierwszy napój gazowany na świecie. Jego wynalazek miał później gasić pragnienie milionów ludzi.

Butelka w kształcie jajka

Aby zatrzymać gaz w wodzie gazowanej, opracowana została nowa, mocniejsza butelka o specjalnym, owalnym kształcie. Butelka ta kładziona była na boku, sprawiając, że korek był nawilżony i rozszerzony, aby bąbelki pozostały w środku na dłużej. Ponieważ butelka nie mogła sama stać, nazwano ją „pijaną butelką”.

Tonik lekiem na malarię

Celem uchronienia się od malarii, brytyjskim kolonistom radzono, by pili chininę. By wyeliminować jej gorzki smak, mieszano ją z cukrem, skórką z pomarańczy i wodą. W 1871 roku Schweppe poszedł o kilka kroków dalej i wprowadził na rynek Schweppes Indian Tonic – pierwszy gazowany tonik.

Jenever i William z Orange

Holenderski lekarz opracował recepturę napoju alkoholowego opartego o jagody jałowca. Został nazwany jevener i stał się niezwykle popularny, w czasie gdy na angielskim tronie zasiadał William of Orange. Wtedy też, powstał nowy napój zwany ginem, wytwarzany w oparciu o nieco inny przepis.

Gin & Tonic a Union Jack

To była już tylko kwestia czasu nim Brytyjczycy zaczęli mieszać gin z ulubionymi tonikami. Gorzki posmak toniku stanowił idealne dopasowanie dla aromatycznego charakteru ginu. W ten sposób zapoczątkowano napój Gin & Tonic. Wkrótce tzw. Country Cluby zrzeszające śmietankę towarzyską na terenie USA zaczęły serwować ten klasyczny, brytyjski drink.

Hiszpański boom na Gin & Tonic

We wczesnych latach 2000 roku Gin & Tonic stał się niezwykle popularny w Hiszpanii. Ostrożnie podawany w mrożonych kieliszkach z odpowiednim przybraniem, Gin & Tonic wspiął się na nowe wyżyny – stał się cudownym i złożonym napojem łączącym słodki, kwaśny i gorzki smak. Zamiast podawać tylko Gin & Tonic, hiszpańskie bary opracowały całe menu poświęcone temu drinkowi.

Schweppes prezentuje przyszłość

By podkreślić cechy charakterystyczne różnych rodzajów alkoholu, Schweppes postawił na bliską współpracę z najlepszymi barmanami i mixologami, tworząc w ten sposób cztery toniki Premium Mixers oraz Ginger Ale Premium Mixer. Każdy z nich został opracowany dla innego rodzaju alkoholu. Stwórz coś wyśmienitego i zaskakującego.